Kasım
10th 2012
firefox kur

Katagori firefox

Firefox Kurulumu (Resimli Anlatım)

Mozilla Firefox anlatımlarında ilk konumuz tabii ki Firefox’un indirilmesi ve kurulması. İşte adım adım yapmamız gerekenler.

Öncelikle tarayıcımızla www.firefoxindir.net adresine gidiyoruz. İşletim sisteminizin diline göre sizi gerekli siteye yönlendirecektir eğer adres satırında bir değişiklik görürseniz mesela http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/ olursa endişelenmeyin, anlatımda gösterildiği üzere devam edin lütfen.

Siteye girdiğinizde aşağıdaki resimdeki gibi gösterilecek, bu anlatımın yayımlandığı tarih ile arada çok bir uçurum yoksa genelde firefox’u ana sayfadaki indirme bağlantısından kolaylıkla indirebilirsiniz.

Firefox Setup 11.exe (ki bu isim indirdiğiniz sürüme göre değişebilir) dosyasına çift tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak, Firefox kurulum için gerekli dosyaları bilgisayarınıza çıkartıyordur, bu çıkarma bittikten sonra otomatik olarak kurulum ekranına geçecektir.

Paket açıldıktan sonra kurulum penceresi sizi karşılayacak. Bu pencerede “İleri” düğmesini tıklayarak bir sonraki adıma yani “Lisans Sözleşmesi”ne geçiyoruz

Bu adımda da Lisans Sözleşmesini kabul ediyoruz ve “İleri”yi tıklıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

Bu adımda bu anlatımda “Standart Kurulum”u seçiyoruz (Normal bir kullanıcı için önerilen seçenek budur) ve “İleri”yi tıklıyoruz. Ayrıca öntanımlı tarayıcı olarak Firefox’u seçerseniz weble ilgili işlemlerinizde firefox sistem tarafından kullanılan web tarayıcısı olacaktır, sistemin belirlediği tarayıcı yerine.

İşte kurulum başladı…

Yükleme tamamlanınca son ekran çıkacak:

Artık “SON” düğmesini tıklayıp Interneti yeniden keşfetmeye başlayabiliriz.

Not: Firefox’u ilk defa kurduğunuzda size Internet Explorer veya diğer tarayıcılarınızdan Firefox’a aktarmak istediğiniz bilgiler olup olmadığını soracak. Burada dilerseni “Sık Kullanılanlar”ınızı (Firefox’taki adıyla yer imlerinizi), çerezlerinizi ve parolalarınızı aktarabilirsiniz. Bu işlemi de yaptıktan Firefox’a göçünüz tamamlanmış olacak ve Firefox’un var sayılan giriş sayfasına yönlendirileceksiniz.

Yorum Yap »

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply


firefox | mozilla |