Kasım
20th 2012
firefox sekme ayarları

Katagori firefox

Firefox, baştan tasarlanan Giriş Sayfası ve Yeni Sekme deneyimiyle sizi Web’de gitmek istediğiniz yere daha hızlı ve daha kolay ulaştırıyor. Giriş Sayfası’nın alt kısmında artık tek tıklamayla ulaşabileceğiniz ve yer imlerine, geçmişe, ayarlara, eklentilere, indirilenlere ve eşitleme tercihlerine kolay erişim sağlayan simgeler var. Yeni bir sekme açtığınızda ise en son ve en sık ziyaret ettiğiniz sitelerin küçük resimlerini göreceksiniz. Yenilerini ekleyerek ve mevcut küçük resimleri çıkararak Yeni Sekme sayfasını özelleştirebilirsiniz.
Firefox, artık, tarama oturumunuzu geri yüklerken sayfalara daha çabuk ulaşmanız için sekmeleri istek üzerine yüklüyor. Firefox o anda görüntülemekte olduğunuz sekmeyi otomatik olarak, arka plandaki sekmeleriyse tıklandıklarında yüklüyor. Bu sayede Firefox daha çabuk açılıyor ve daha az bellek tüketiyor. Bu yenilik, Firefox performansı üzerinde yapılan bir dizi geliştirmeden sadece bir tanesi.
Firefox, Web’de gezintiyi daha güvenli kılmak için varsayılan olarak SPDY’yi destekliyor. SPDY, web sitelerinin yüklenmesi için geçen süreyi azaltan ve HTTP’nin yerini almak üzere tasarlanmış bir protokol. SPDY ağ yapısını destekleyen Google ve Twitter gibi sitelerde daha düşük yüklenme sürelerine şahit olacaksınız.
Firefox’a eklenen Khmerce desteği sayesinde Firefox, dünyadaki yaklaşık 15 milyon Khmerce konuşan insanın da kullanıma sunuldu. Firefox, dünya çapında milyonlarca insan tarafından 85’in üzerinde dilde kullanılıyor.

Yorum Yap »

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply


firefox | mozilla |